Tovar v akcii

bežná cena 15 570,00 €
naša cena s dph 9 620,00 €
naša cena s dph 6 726,00 €
naša cena s dph 6 688,00 €

Najpredávanejší

naša cena s dph 334,00 €

INFO »
GeminoX

Geminox – výrobca GEMINOX, 29410 SAINT-THÉGONNNEC, Francúzsko

Člen skupiny Bosch Thermotechnik GmbH

Prečo si vybrať Geminox – ak máte bungalov či nízkoenergetický dom s tepelnými stratami pod 8 kW, žiadna iná značka Vám neponúkne vhodnejší kotol. Ak máte kombinované vykurovanie radiatormi a podlahovkou, Geminox THRi DC je preň ideálny. Nepotrebuje žiadnu dodatočnú strojovňu. Ak budete kúriť len podlahovkou, Geminox môžete bez akýchkoľvek problémov, či prídavných zariadení pripojiť priamo na podlahovku. Ak chcete mať ten najlepší kondenzačný kotol, aký sa dá na Slovensku kúpiť, je tu pre vás Geminox.

Spoločnosť GeminoX s. a., sa radí medzi popredných výrobcov vykurovacej techniky v Európe. Svoje krédo „high technology heating“ sa snaží napĺňať už od svojho vzniku svojím zameraním na vývoj a výrobu kondenzačnej vykurovacej techniky, ktorá v porovnaní s tradičnými produktami v tejto oblasti ponúka svojím užívateľom oveľa efektívnejšie využitie energie potrebnej na vykurovanie.
Špičkovú kvalitu je samozrejme možné garantovať len vďaka použitým najkvalitnejším materiálom ako aj nadčasovým technológickým riešeniam.Úspora až 30 % energie za rok – viac ako 20-ročná prax firmy GeminoX vo vývoji a výrobe kondenzačných kotlov, adaptabilná ekvitermická regulácia, optimalizácia procesu spaľovania, inteligentné riadenie otáčok obehového čerpadla, široká lineárna modulácia.

  • Veľký modulačný rozsah s nízkou spodnou hranicou výkonu – väčšina ľudí si kotol vyberá tak, aby pokryl tepelnú stratu ich objektu a aby mal „pre istotu“ ešte aj nejakú výkonovú rezervu. Treba si však uvedomiť, že predimenzovávať kotol nemá zmysel. V súčasnosti stavané a často i rekonštruované domy majú (použitím materiálov s kvalitnými tepelnoizolačnými vlastnosťami) výrazne nižšie tepelné straty ako tomu bolo pred 10-15 rokmi. Domy typu bungalov majú bežne tepelné straty len 5 – 6 kW, podkrovné domy 8 – 10 kW. Avšak pri výbere kotla treba mať na pamäti, že viac ako polovicu vykurovacieho obdobia, bude stačiť maximálne polovičný výkon oproti výkonu na základe vypočítaných tepelných strát objektu. To znamená najviac 2,5 – 5 kW.  Akonáhle použijeme kotol, ktorého spodná hranica modulácie je vyššia ako aktuálna potreba výkonu, kotol bude cyklovať (to znamená stále sa zapínať a vypínať). To znižuje jeho životnosť a zvyšuje spotrebu plynu. Ak by spodná hranica modulácie kotla bola vyššia ako je tepelná strata objektu, kotol by cykloval celé vykurovacie obdobie. Kotol GeminoX THRi 1-10 má modulačný rozsah výkonu od 0,9 do 9,5 kW. To znamená, že počas celej vykurovacej sezóny kotol  pokrýva tepelné potreby objektu v rámci svojho modulačného rozsahu a pracuje plynule, bez cyklovania. Tým sa dosahuje nižšia spotreba plynu a dlhšia životnosť kotla.
  • Modulované čerpadlo – možnosť napojiť kotol priamo na podlahovku bez straty výkonu – viacerí výrobcovia kotlov deklarujú možnosť napojiť kotol priamo na podlahové vykurovanie. A mnohí montážnici to aj robia. Neuvedomujú si, že kotol a jeho čerpadlo sú navrhované na tepelný spád (teda rozdiel medzi teplotou vykurovacej vody na výstupe a na spiatočke) 20O C avšak podlahové kúrenie je navrhované s teplotným spádom 8 - 10O C. Keďže kotlové čerpadlo slúži pri priamom zapojení zároveň ako obehové čerpadlo podlahovky, v praxi sa stáva, že v období najväčších mrazov vykurovací systém nestíha pokryť tepelnú potrebu objektu. Kotly GeminoX THRi sú vybavené čerpadlami s plynulou moduláciou otáčok a tak sa prispôsobujú okamžitej potrebe vykurovacieho systému. Eliminuje sa tým vyššie uvedené riziko resp. šetrí sa montáž dodatočného anuloidu a obehového čerpadla podlahovky.
  • Kotly DC – možnosť priameho napojenia 2 okruhov – radiatorov a podlahovky – v súčasnosti pri riešení vykurovania rodinných domov je veľmi časté použitie kombinácie 2 vykurovacích okruhov – radiatorového okruhu (s vyššou teplotou vykurocej vody) a podlahového okruhu (s nižšou teplotou vykurovacej vody). Štandardne je takýto systém nutné dovybaviť strojovňou pozostávajúcou z anuloidu, rozdeľovača a zberača, 2 čerpadlových skupín, z toho jednou s 3-cestným zmiešavcím ventilom a servopohonom, a príslušnou reguláciou. To sú náklady na materiál a prácu „navyše“ a okrem toho je potrebný aj príslušný priestor. Kotly GeminoX THRi DC majú už všetko toto zabudované vo vnútri. Odpadá tak potreba strojovne, nákladov a priestoru na ňu. Tieto kotly sa dodávajú aj v prevedení so zabudovanými zásobníkmi a tak v jednom kompaktnom zariadení je k dispozícii vykurovacia voda dvoch rôznych teplôt pre dva vykurovacie okruhy a zároveň aj príprava teplej vody.
  • Dlhá životnosť a spoľahlivosť – materiál nerez, regulácia Siemens – značka GeminoX vyrába svoje výrobky z najkvalitnejších materiálov – výmenníky kotlov a nádoby zásobníkov sú s nehrdzavejúcej ocele. Elektronika je od osvedčenej svetovej značky Siemens. Tieto atribúty zaisťujú dlhú životnosť a spoľahlivú prevádzku kotlov GeminoX.
NzVhNDBjMG